Ve dnech 21. a 23.8.2020 uspořádal náš oddíl uspořádal tradiční losovanou čtyřhru. Turnaje se zúčastnilo 6 nalosovaných párů . Ve velmi vyrovnaných zápasech nakonec zvítězil pár Michal Kutzendörfer a Petr Kubíček. Gratulujeme vítězům , děkujeme správcům za pohoštění a příště snad přijde více lidí.

Dne 30.8.2020 odpoledne proběhl při krásném počasí oddílový turnaj v mužské čtyřhře, která se v Klánovicích hraje od roku 1937 a na historickém poháru jsou vyryta jména, která pro klánovický , ale i český tenis hodně znamenala.(např.Koželuh).Zúčastnilo se celkem 8 párů a hrálo se vyřazovacím způsobem na dva sety. Ve velmi vyrovnaných zápasech nakonec zvítězil pár Ondřej Štrouf  a Jan Kutzendörfer. Bohužel opět se turnaje nezúčastnili  žádný hráči z dorostu ani z A- mužstva. Pro všechny účastníky byly připraveny krásné ceny, spoustu pití a jídla. Děkujeme správci i za perfektně připravené kurty. Blahopřání vítězům a poděkování všem účastníkům.

Dne 5.9.2020 náš oddíl uspořádal tenisový turnaj OPEN ve čtyřhře mužů pro hráče z našeho oddílu, ale i pro hosty. Vzhledem k proběhlé kampani na internetu a vývěskách byla účast 14 párů velmi dobrá. Hrálo se systémem čtyřech skupin po 3 (respektive 4) párech soutěžících. První dva páry z každé skupiny postoupily do vyřazovacího pavouka. Každý zápas ve skupině se hrál na jeden set do 7 gamů a vyřazovací zápasy na jeden set do 9 vítězných gamů.  Vítězem 5. ročníku OPEN turnaje 2020 se stal domácí pár Michal Kutzendörfer-Ivan Utěšil, když druhý finalista (pár J.Souček-P.Cón) pro zranění musel v prvním setu finále (finále se hrálo na dva vítězné sety) zápas ukončit. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 7 párů složených z našich domácích hráčů i doplněných hosty a všechny tyto páry prokázaly velkou bojovnost a houževnatost (vítězem turnaje útěchy se stal také domácí pár J.Bárta-R.Hrbáč). Po celou dobu turnaje bylo krásné počasí, pouze odpoledne na pár minut zapršelo. Turnaj trval až do pozdního odpoledne a byl fyzicky náročný, ale všichni si zahráli a ještě přitom měli dost času na dobrou zábavu a občerstvení. K velmi dobré úrovni turnaje přispěl i náš správce p.Mansfeld a jeho paní, která uvařila opět tradiční skvělý guláš a připravila další občerstvení pro sportovce. Pro všechny páry byly připraveny malé ceny a vítězný pár bude vyryt na velkém putovním poháru. Jménem výboru chci poděkovat všem zúčastněným členům oddílu za výbornou reprezentaci.

Jako každý rok i letos nás potěšila chvála hostů na náš areál, skvělé kurty a příjemné prostředí našeho tenisového areálu.

Velké poděkování za finanční a materiální podporu patří:

Firmě Rehau a.s.

Firmě Reflex CZ,s.r.o.

Dne 13.9.2020 pořádal náš oddíl ve spolupráci s TK další ročník klubového turnaje dětí. Hrálo se ve dvou kategoriích, kategorie babytenis a mladší žáci. I přes neúčast závodních hráčů z důvodu kolize s turnaji Českého tenisového svazu nakonec na turnaj dorazilo deset dětí. Strávili jsme příjemný den na tenise s dětmi, které hrají pro radost a bez negativních emocí.

Výsledky:

1. místo babytenis - Petr Janoušek

1. místo mladší žáci - Martin Nitschmann 

Vítězům gratulujeme a všem děkujeme, že dorazili na náš tradiční turnaj.

V pondělí  28.9.2020 měl proběhnout  turnaj mužů v singlu. Bohužel pro nepřízeň počasí  se nepřihlásil dostatečný počet hráčů a turnaj se neodehrál.

 IMG 20200905 WA000120200905 084237

 Michal Kutzendörfer,Filip Laža

Za výbor Tenisu Klánovice z.s.