V těchto zimních dnech nás zastihla smutná zpráva o úmrtí našeho dlouholetého člena tenisového oddílu Jaroslava Černíka.

Muže, který byl s oddílem spojen přes 50 let jako aktivní tenista,účastník veteránských soutěží , napřed jako hráč a později jako vedoucí mužstva.Na přelomu tisíciletí  se významně  zapojil  do činnosti oddílu ve výboru a při rekonstrukci klubovny v roce 2012  jako projektant  v oboru  elektro se významně podílel na zdárné přípravě a realizaci.

Osobně jsem znal Jardu Černíka  z volejbalového a  tenisové prostředí velmi dobře a po mnoho let jsme spolu hrávali čtyřhru na jednom kurtu proti sobě či spolu. Nelze zapomenout na jeho výřečnost na kurtu a později  i za plotem , kdy jako kapitán veteránů udílel nám mladším hráčům rady, jak vyzrát na soupeře . A někdy ty rady byly tak hlasité , že z toho bylo nervózní celé družstvo soupeře.

Jako velký fanoušek fotbalové Slávie, dokázal často při debatách u piva rozhicovat fanoušky jiného klubu do ruda. Ano, Jarda dělal vždy vše naplno , ale po pár dnech  na všechny rozmíšky a diskuse o lepším mužstvu zapomněl.

Později Jarda organizoval  fotbálky v hale pro tenisty a cyklo výlety do Třeboně s partou tenistů- veteránů. Vždy byl plný elánu a sil něco zorganizovat či pomoc zařídit. I když kvůli zdraví už nemohl několik posledních let hrát tenis, tak byl velmi aktivní , zajímal se o vše nové , co  na tenise je nového a zůstal až do konce svého života členem oddílu.

Opustil nás dlouholetý kamarád a velký sportovec-muž se srdcem bojovníka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA